ústavka 8.B

Vítejte na stránkách třídy 8.B na ZŠ Ústavní

Rammstein

Kapela se začala postupně skládat začátkem roku 1994. Tehdy kytarista Richard Kruspe, bubeník Christoph Schneider a Oliver Riedel, hrající na basovou kytaru iniciovali vznik skupiny. Dále se jim podařilo ulovit zpěváka Tilla Lindemanna, který se stal, díky svému nenapodobitelném hlasu, neodmyslitelným členem formace a také přišel klávesista Christian 'Flake' Lorenz. Jako posledním šestým členem se stal druhý kytarista Paul Landers. Název skupiny je odvozen od malé vesničky Ramstein-Miesenbach ve spolkové zemi Porýní-Falc v Německu, ve které má americká armáda jednu ze svých leteckých základen, na této je momentálně umístěna 435th letka US Air Force. Základna Ramstein byla 28. srpna 1988 dějištěm letecké přehlídky, při které se dvě letadla typu Aermacchi MB-339 z italské akrobatické skupiny Frecce Tricolori při provádění manévru Cardioide (lze přeložit jako probodnuté srdce)srazila ve vzduchu a následný pád jednoho z nich a požár leteckého benzinu způsobilo neštěstí, které si vyžádalo bezprostředně po havárii 40 lidských životů. Stovky přihlížejících byly zraněny a konečná bilance katastrofy se postupně vyšplhala na 72 mrtvých. Po této události byla přijata nová bezpečností opatření pro letecké přehlídky, kdy skupiny létají pouze ve vymezeném prostoru mimo sektor diváků, aby se předešlo opakování tragédie z roku 1988. Například text písně Rammstein z alba Herzeleid na tuto katastrofu odkazuje. Richard (kytarista kapely) však tvrdí, že název vymyslel již před neštěstím. Navíc do názvu přidal jedno „M“ dle anglického slovesa ramm (beranit). Svůj debut začali nahrávat v březnu roku 1995 ve Stockholmu. Svoje první demo pojmenovali Schwarzes Glass. Spolupracovali s producentem Jacobem Hellnerem, známým především svou prací pro švédskou kapelu Clawfinger. Této skupině dělali Rammstein zpočátku předkapelu na jejich koncertech. V říjnu toho samého roku vyšel jejich první singl Du riechst so gut. Zhruba měsíc po vydání singlu, se objevilo na trhu jejich první album Herzeleid. Již tehdy začaly zaznívat první kritické hlasy, zda se náhodou nejedná skupinu fašisticky orientovanou. Jako důkaz často sloužil zdánlivě nevinný obal prvního CD, který prý zobrazuje postavy čisté árijské rasy. Jedná se pochopitelně o nesmysl a sami Rammstein uvedli, že to není pravda. První slávy se Rammstein dotkli, když režisér David Lynch zařadil dvě jejich skladby (Heirate mich a Rammstein) na soundtrack k filmu Lost Highway. Na soundtracku se ocitli ve společnosti takových hvězd jako jsou např. Marilyn Manson, David Bowie, Nine Inch Nails nebo Angel Badalamenti.

22.července 1997 vyšlo druhé album Sehnsucht, kterým se definitivně prosadili na celém evropském trhu. Na albu zaujme nejen obsah, ale také booklet, který obsahuje tváře v jednotlivých členů mírně zohavené, což bylo pro některé lidi těžko stravitelné. Třetí album - Mutter, které vydali v roce 2001 je již o trochu více komerční a samozřejmě slavilo celosvětový úspěch. V červenci odjeli na turné po Evropě. Vystoupili také po delší době i v Česku na Strahově jako předkapela AC/DC (naposledy v Česku Rammstein vystupovali v roce 1995). Tento koncert označili jako jeden z nejnepovedenějších, ale hned tento rok Česko navštívili ještě jednou a to dne 12. listopadu 2001 v Paegas aréně. V roce 2004 vydali album Reise, Reise, také s obrovským úspěchem. V prosinci v Česku vystoupili v T-mobile aréně. Hned další rok se předvedli s albem Rosenrot, dříve s pracovním názvem ,,reise weiter". Po tomo CD mají R+ pauzu, ale doufáme že co nejkratší.

good klipi od rammstein
Zatím pár vybraných songů
 
Veškerý text podléhá autorksým právům a nesmí být kopírován ani zneužíván.Neuposlechnutí tohoto varování bude potrestánu podle norem týmu Ustavka