ústavka 8.B

Vítejte na stránkách třídy 8.B na ZŠ Ústavní

Pink Floyd

The Wall

Film The Wall z roku 1982 experimentuje s čistě hudební látkou. Písně ve filmu pocházejí ze stejnojmeného alba skupiny Pink Floyd z roku 1979. Film je prokládán animovanými sekvencemi. The Wall je jedním z nejvýznamnějších filmů osmdesátých let.
Celý film je o izolovanosti člověka, jeho pocitech, depresích,bezúčelnosti všedních dnů, o „zdi“, kterou si kolem sebe buduje, myšlena je také zeď, která rozdělila Berlín, aby dělila svobodné země od komunistických režimů. Film sleduje zpěváka Pinka v jeho pokoji před důležitým koncertem. Ve vzpomínkách se Pink vrací do důležitých okamžiků svého života. Divák vidí smrt otce, až příliš starostlivou a pečovatelskou matku, týrání žáků učiteli ve škole a další výjevy. Ve filmu jsou také ztvárněny sebedestrukční nálady hlavního hrdiny inspirované původním členem Pink floyd- Sydem Barretem, který odešel z kapely, kvůli čím dál častějším šíleným výlevům, jako např. zírání na neurčité místo a hraní na jednu kytarovou strunu, vyholení obočí atd. To vše je ve filmu ztvárněno. V neposlední řadě film varuje před zvyšujícím se nebezpečím nacistické hrozby, která v době natáčení filmu ohrožovala Anglii v podobě politické strany Národní fronta. Film poukazuje na nebezpečnost těchto systémů, které dělají z člověka stádo, potřebné pro manipulaci a vykořisťování. Zeď je zde symbolem všeho, co brání člověku žít svobodně a důstojně.

        Ukázky z

   Filmu

Žádné komentáře
 
Veškerý text podléhá autorksým právům a nesmí být kopírován ani zneužíván.Neuposlechnutí tohoto varování bude potrestánu podle norem týmu Ustavka