ústavka 8.B

Vítejte na stránkách třídy 8.B na ZŠ Ústavní

Pink Floyd

Pink Floyd je anglická kapela, která se dostala do povědomí díky svému psychedelickému rocku. Postupem času se kapela žánrově posunula k progresivnímu roku a vlastně se tak stala jeho průkopníkem. Pink Floyd jsou známí díky svým filosofickým textům, klasickým rockovým melodiím, zvukovým experimentům, inovativním obalům alb a propracovaným vystoupením. Je to jedna z nejúspěšnějších a nejvlivnějších skupin všech dob, prodala více než 250 milionů alb po celém světě, z toho přibližně 73,5 mil. jen v Usa.

Pod vedením Syda Barreta dosahovali Pink Floyd na konci šedesátých let skromného úspěchu jako kapela hrající psychedelický rock. Barrettova prchlivá povaha donutila ostatní spoluhráče k tomu, aby jej doplňovali a později i úplně nahradili kytaristou a zpěvákem Davidem Gilmourem. Po Barretově odchodu se stal leaderem skupiny i hlavním skladatelem zpěvák a baskytarista Roger Waters. Tato proměna skupiny vedla k vytvoření několika novátorských alb, The Dark Side of the Moon (1973), se kterým získali celosvětový úspěch, dále Wish You Were Here (1975), Animals (1977) a The Wall (1979). Album The Dark Side of the Moon se stalo jedním z nejklíčovějších alb 20. století. V roce 1985 vyhlásil Waters rozpad skupiny, ale zbývající členové (vedeni Gilmourem) v koncertování a nahrávání desek pokračovali. Dosáhli obrovského komerčního úspěchu a podařilo se jim i usmířit se s Watersem.

Roger Waters s kapelou poprvé hrál po dlouhých 24 letech 2. července 2005 v Londýně u příležitosti Live 8, kdy hráli před nejpočetnějším publikem ve své historii. 8. ledna 2006 poskytl David Gilmour italským novinám rozhovor, ve kterém se vyjádřil, že skupina už nebude vydávat alba či podnikat turné, ačkoliv někteří členové se chystají vydat sólové nebo společné projekty. Možnost vystoupení podobnému tomu, jako bylo Live 8 David Gilmour ani Nick Masson nevyloučili.


Obrázek “http://www.oc-letnany.cz/object/baner_hp_33_baner.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Film The Wall z roku 1982 experimentuje s čistě hudební látkou. Písně ve filmu pocházejí ze stejnojmeného alba skupiny Pink Floyd z roku 1979. Film je prokládán animovanými sekvencemi. The Wall je jedním z nejvýznamnějších filmů osmdesátých let.
Jelikož jsem fanoušek této skupiny,udělal jsem s pomocí ostatních playlist těch nejlepších písniček této nestárnoucí skupiny a kdo říká,že jsou to trapárny,tak nemají hudební sluch a neoceňují kvalitní hudbu(tohle není pouze můj názor,tak bacha na to!)
Texty a překlady floydů
 
Veškerý text podléhá autorksým právům a nesmí být kopírován ani zneužíván.Neuposlechnutí tohoto varování bude potrestánu podle norem týmu Ustavka